Urządzanie przytulnego i ciekawego wnętrza nie musi pochłaniać ogromnych pokładów gotówki. Wystarczy dobry pomysł na aranżację – jej wykonanie nie zawsze musi być niezwykle kosztowne. Ostatnimi czasy fachowcy, czyli projektanci wnętrz i dekoratorzy są zgodni – minimalizm jest w cenie. Dlatego rezygnujemy ze zbyt dużej ilości mebli, ozdób, ramek na zdjęcia, figurek i szkatułek… Decydujemy się raczej na jedną, porządną i dużą szafę pod zabudowę niż szereg regałów, komód i półek. Jednak, aby nadać pomieszczeniu unikalnego charakteru przyda się zdecydowany akcent, taki jak gustowna fototapeta. Czy jest to wydatek, który pochłonie zbyt dużo pieniędzy? Niekoniecznie!

najtańsze fototapety

Fototapeta o rozmiarach 100 cm x 100 cm kosztuje mniej-więcej 100 złotych. Jednak wyrażenie „mniej-więcej” jest w tym wypadku dość kluczowe, bo różnica sięga kilkudziesięciu złotych. Najtańsze fototapety można kupić już za cenę 70 złotych za 1m2, niektóre sięgają z kolei cen 180 zł/m2. Od czego zależy cena? Nie musimy się nastawiać, że zbyt niski koszt oznacza, że fototapeta będzie słabej jakości i szybko się zniszczy. Chodzi raczej o popularność wzorów. Stąd fan „Gwiezdnych Wojen” może liczyć na stosunkowo tanią, ale oryginalną i nietuzinkową fototapetę, podczas gdy popularne wzory krajobrazów okażą się już znacznie droższe.

Do praktyczności i estetyki fototapety nie trzeba nikogo przekonywać. W minimalistycznie urządzonej przestrzeni, tak ciekawy akcent okażę się doskonałym posunięciem. Ponadto motyw wykorzystany na fototapecie wybiera sam zainteresowany, a więc pomieszczenie w ten sposób staje się wysoce zindywidualizowane. Oczywiście, można także zainwestować w fototapetę z wydrukiem własnoręcznie zrobionego zdjęcia, jednak nawet w przypadku wyboru motywu z katalogu, oferta jest tak szeroka, że można być niemal pewnym unikalnego charakteru tak ozdobionego pomieszczenia.

Okazuje się, że podążanie za najnowszymi trendami dekoratorskimi wcale nie musi nas finansowo zrujnować. Wystarczy odrobina fantazji i nieco odwagi, a opatrzone już wnętrze odmieni się nie do poznania za niewielką kwotę. W tym sezonie przyszedł czas na fototapetę!