Samo tylko wylegiwanie się na plażach z pewnością jest przyjemne, ale wielu osobom podoba się tylko przez pierwszych kilka dni. Później, mimo pięknych widoków i wspaniałej pogody, słodkie nicnierobienie zaczyna się zwyczajnie nudzić, a co bardziej aktywne osoby zaczynają szukać dodatkowego zajęcia.


łodzie motorowe

Opcją są zazwyczaj wycieczki fakultatywne, które w wielu kurortach organizują liczne lokalne biura podróży. Dzięki nim można poznać największe atrakcje regionu. Można także zdecydować się na uprawianie sportów. Będąc nad morzem, warto zainteresować się sportami wodnymi. Ciekawym doświadczeniem może okazać się np. nauka żeglowania albo jazda na nartach wodnych. W niektórych kurortach można także zapisywać się na kursy nurkowania.

Coś idealnego dla bardziej zaawansowanych miłośników sportów wodnych

Jeśli jednak te popularne aktywności to wciąż za mało, warto zastanowić się nad aktywnością przeznaczoną dla bardziej zaawansowanych miłośników sportów wodnych. Łodzie motorowe można wynająć już w wielu kurortach i to nie tylko na pojedynczy, kilkugodzinny rejs, ale nawet na weekend czy kilka albo kilkanaście dni. Takie wakacje na morzu to również ciekawe alternatywa dla typowych wczasów w hotelu. Będą z pewnością inne, wyjątkowe i na długo zapiszą się w pamięci. Wcale też nie muszą okazać się bardzo drogie. Koszt wynajęcia łodzi nierzadko bywa porównywalny z cenami za pobyt w hotelu.

Jak wynająć łódź?

Łodzie motorowe wynajmowane są na różnych zasadach. Jeśli chce się popłynąć w rejs samodzielnie, nie wystarczy samo dokonanie rezerwacji i opłacenie łodzi. Koniecznie okazać trzeba również stosowne uprawnienia wymagane do prowadzenia łodzi. Opcją dla tych, którzy nie posiadają kwalifikacji jest wynajęcie łodzi wraz z obsługą.

Atrakcyjne oferty wynajęcia łodzi można znaleźć zazwyczaj w sieci www. Wiele z nich to oferty biur turystycznych, ale można też skorzystać z ofert prywatnych. Zanim dokona się rezerwacji, warto się jednak zawsze upewnić, co dokładnie zawiera się w cenie. Czasami, chociaż propozycje z cennika okazać się mogą wyjątkowo kuszące, to po dodaniu do nich podatku VAT i dodatkowych opłat, okazać się może, że oferta wcale nie jest tak atrakcyjna, jak na pierwszy rzut oka mogło się wydawać.